TEKİNLER SÜT ÜRÜNLERİ ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERE DESTEK VERİYOR

        Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin Süt Ürünleri Bölümü’ndeki öğrencileri mesleklerinde uygulamaya yönelik olarak hazırlayabilmek adına Biga Meslek Yüksek Okulu Bölüm Baş. Yrd. Ertuğrul Bilgücü ile beraber bir meslek eğtimi çalışması yürütüyoruz.

        Eğitim kitaplarında öğrendikleri bilgilerin uygulamadaki uzantısını; fabrikamıza yaptıkları teknik gezileri , yaz aylarındaki stajları , fabrikamızdaki mühendisler ile beraber yaptıkları projeleri ile pekiştiren yarının gıda sorumlularının gözleri ışıl ışıl .


TEKİNLER SÜT ÜRÜNLERİ YURTTA KALAN LİSELİ ÖĞRENCİLERE DESTEK VERİYOR

        Gençler için sağlıklı bir beslenme düzeni, mümkün olduğunca besleyici değeri yüksek olan çeşitli gıdaları içermelidir. Ergenlik çağında kalsiyum ihtiyacı kemiklerin büyüme ve gelişmesine bağlı olarak özellikle çok yüksektir.

        Günde 500 ml. süt veya eşdeğer miktarda peynir veya yoğurt, gençlerin kalsiyum ihtiyacını karşılayacaktır. Küçük bir kase yoğurt veya küçük bir parça peynir bir bardak sütün yerine geçebilir. Süt aynı zamanda, enerji, protein ve çeşitli vitaminleri de sağlar ve yemek arası içecek olarak dişleri de korur. Her ekonomik seviyeden yarının büyükleri gençlerimizin süt ürünü tüketebilmesi için öğrenci yurtlarındaki gençlerimizin yoğurt yemesine katkıda bulunuyor.